Ga naar inhoud
Klantenservice
07:00 - 15:00
Plantion Shop & Go
07:00 - 12:00
Groothandelscentrum
06:00 - 20:30
Verlaadhal en dock
03:30 - 21:00
Depot logistieke middelen
05:00 - 15:00

Op veildagen kan er tot uiterlijk 04.00 uur gelost worden. Later lossen verstoort vervolgprocessen, waardoor ladingdragers niet in de juiste veilgroep of te laat onder de klok komen.

Bekijk alle openingstijden Bekijk alle openingstijden

Jonkie binnen de bloemenindustrie

Blogs
19 juli 2022

Toevoeging aan de tuin
Deze zomer plantte ik mijn eerste clematis. Tot voor kort had ik nog nooit gehoord van deze plant – zoals zoveel planten me nog onbekend zijn – maar een vriendin was ervan overtuigd dat het absoluut een toevoeging aan mijn tuin zou zijn. De kale schuttingen aan beide kanten konden volgens haar wel wat opgefleurd worden, en daar gaf ik haar geen ongelijk in. Hoe beter dan met een sierlijke clematis (oud-Grieks voor ‘klimmende plant’) die met haar kleine bloemetjes een tuin prachtig kan versieren!

Snijclematis
Hoe toevallig was het dan ook dat Sjack vorige week aan kwam zetten met de clematis – althans: de snijvariant ervan! Ik keek er van op dat deze überhaupt bestond – en blijkbaar is dat ook helemaal niet zo vanzelfsprekend, omdat de snijclematis eigenlijk nog maar een jonkie binnen de bloemenindustrie is. Na jaren experimenteren – daar gaat gerust een decennium overheen – wist kwekerij Marginpar in 2006 de eerste snijclematis op de markt te brengen. De snijclematis was daarmee ‘geboren’.

In afwachting van mijn clematis buiten, kan ik nu dus ook binnenshuis genieten van de fijne uitstraling van de clematis – alsof het zo had moeten zijn!

Benieuwd naar meer? Lees dan de volledige blog op Tastethegreen.nl 

In samenwerking met Groene Vingers Bloemsierkunst uit Andelst

 

Deel dit bericht

Help anderen door dit artikel te delen

Onze dienstverlening is klantgericht, de benadering hartelijk

Copyright © 2026 Plantion
Realisatie door Zeker Zichtbaar