“In oktober 2024 heb ik ja gezegd op de vraag of ik landelijk voorzitter van Kom in de Kas wilde worden. Ik zat al drie jaar in het bestuur en in die periode zag ik hoe belangrijk dit evenement is. Als glastuinbouwsector kunnen wij een positieve bijdrage leveren aan de uitdagingen van deze tijd. We hebben een mooi verhaal dat verteld moet worden. Het is daarbij wel belangrijk dat we een breed publiek bereiken. Kom in de Kas is een unieke kans om dit te doen.
Dertig jaar geleden begon ik samen met twee broers in ons familiebedrijf Van Duijn Aubergines. Sindsdien is er veel veranderd, maar de passie voor het product is onverminderd aanwezig. Tegenwoordig hebben we vier locaties in Zuid-West-Nederland en zijn we gefuseerd met aubergine- kweker De Jong. Onze producten worden onder de naam Purple Pride verkocht via Growers United. Doordat zij voor ons ook zaken op het gebied van marketing, financiën, ICT en kwaliteitszorg regelen, kunnen wij ons volledig richten op het verantwoord telen van de mooiste en lekkerste aubergines.
Ons product verkoopt zichzelf niet makkelijk. Je hebt een goed verhaal nodig om de consument te overtui- gen en de verkoop te stimuleren. We laten zien dat aubergines een perfecte vleesvervanger zijn en datje ze op verschillende manieren kunt bereiden: grillen, barbecueën, stomen en marineren. Met Kom in de Kas kunnen we veel mensen hiermee kennis laten maken en dit laten beleven. Hetzelfde geldt voor bloemen en planten. Consumenten zien eens met eigen ogen waar de producten vandaan komen en hoe- veel liefde en passie van de kweker daar bij komt kijken.
De woorden liefde en passie zeg ik niet zomaar. Enkele jaren geleden zijn we met Kom in de Kas een nieuwe weg in geslagen, met een nieuwe huisstijl en een nieuwe benadering van de doelgroep. We denken meer vanuit de ontvanger en benadrukken de positieve impact van onze produc- ten voor de consument. Dit brengen we onder de aandacht met de lang- lopende campagne Groene Liefde.
Tot slot wil ik nog kwijt dat Kom in de Kas een evenement ‘voor en door de sector’ is. Het wordt grotendeels door de sector zelf betaald: vanuit de sierteelt via Royal FloraHolland en Plantion en vanuit de glasgroente via Dutch Produce Association (DPA). Plantion ondersteunde al jarenlang enkele regio’s en is sinds 2021 ook landelijk partner. Daar zijn we heel blij mee. Want hoewel we met veel vrijwilligers werken, is er voor een professionele organisatie toch een bepaald budget nodig. Het is daarom fijn dat we op deze ondersteuning kunnen rekenen.”
– Rob van Duijn
Landelijk voorzitter Kom in de Kas